Regina Štefanová

Mikulova 2209/6

149 00 Praha 4

IČ: 02041529

 

© 2020 web design by Regi

Rámečky

Potřebujete-li zarámovat kresbu, plakát, printy, fotografie, diplom nebo cokoliv dalšího a spokojíte se s běžnou kvalitou za rozumné peníze, jste na správném místě! 

V opačném případě rozhodně doporučuji služby nějakého šikovného rámaře ve Vašem okolí :)

Ceny jsou mnohonásobně vyšší, ale zejména pro originální díla vyšší hodnoty se investice vyplatí. Prodloužíte tak životnost díla (díky speciálnímu sklu, které dílo ochrání i proti blednutí - tzv. muzeální/galerijní sklo) a dopřejete mu kvalitu, kterou si zaslouží.

podle čeho rámeček vybírat?

Samozřejmě podle velikosti rámované věci a designu. Snažte se styl rámečku sladit s rámovaným předmětem, ale také s interiérem, do kterého jej chcete umístit. Rustikální rámeček se nebude hodit k plakátu s moderní minimalistickou grafikou do moderně zařízeného bytu a naopak. 

s paspartou nebo bez?

Pasparta je vyříznutý karton (šikmým řezem), který má dekorační funkci. Opticky odděluje rám od díla. Dělá se v různých barvách a velikostech a může se kombinovat i více paspart najednou, tím se vytvoří ještě jeden vnitřní rámeček a dodá tomu trochu hloubku. Takový nejčastější příklad je sladění barvy papíru a vnější pasparty. Naproti tomu užší vnitřní pasparta se sladí s rámem v nějaké kontrastní barvě. 

 

Možností je spousta a paspartou lze doladit výsledné dílo. Hodí se také v případě, kdy máte nějaký atypický formát, na který se z hotových rámů špatně shání pasující rám. Jednoduše vyberete větší rám a volné místo se vyplní paspartou, kterou lze vyříznout na míru.

Každopádně odpověď na otázku, zda paspartu nebo ne, je spíše o osobním vkusu. Každý bude preferovat něco jiného. Já osobně mám pasparty raději :) A Vy?

vyberte velikost

Po kliknutí na Vámi vybranou velikost se zobrazí nabídka rámečků. Velikost odpovídá velikosti toho, co chcete zarámovat. Pokud chcete použít i paspartu, vybírejte větší velikost rámu, než je rámovaný obrázek. Čísla jsou v centimetrech.

Příklad: máte kresbu formátu A4 (21x30 cm) a chcete pasující rámeček bez pasparty - rozklikněte nabídku 21x30 cm. Chcete-li s paspartou, vyberte 30x40 cm.

13x18.png
21x30.png
10x15.png